Dřevostavba Pardubice

Ve druhé polovině července 2017 jsme se zúčastnili montáže a kompletování dřevostavby v obci Spojil, která se nachází přibližně 1 km východně od Pardubic.

Na pozemcích, jenž zájemci koupili od obce, se rozvíjí individuální výstavba rodinných domků. Noví majitelé se ovšem obci zavazují, že svou výstavbu podřídí krajinnému rázu venkovské obce. Výstavba inženýrských sítí a potřebné komunikace pak proběhly pod záštitou obce.

Obec Spojil je situována v klidné oblasti plné zeleně, a přesto se nachází nedaleko krajského města Pardubice, kdy se stává velice hojně vyhledávanou lokalitou pro výstavbu rodinných domků. A právě jeden takový jsme pomáhali sestavit. 

Jednalo se konkrétně o montovanou dřevostavbu, kdy se nejprve připraví přípojky domu, vyleje se základová deska, a když je hotová, nastupuje firma, která dřevostavbu začne montovat tak, že na návěsu kamionu dopraví jednotlivé díly dřevostavby a za pomoci našeho jeřábu se usazují na základovou desku, kdy se vzájemně se propojují. Skutečně se zjednodušeně dá mluvit o velké stavebnici. 

Pro tuto stavbu bylo zapotřebí jeřábu Liebherr 1030 s popruhy.

Nejtěžší na podobných zakázkách bývá jemná manipulace při usazování dílů dřevostavby, které do sebe musí přesně zapadnout, náš jeřábník ale prokázal, že ani tato práce pro něj nebyla problém a v rozsahu jednoho dne bylo vše z naší strany hotovo.